Say cheeseburger! Zdravím z Ameriky

úterý 30. říjen 2012 17:55

USA je země mimořádných možností a také parádních paradoxů, hrozné historie a optimistických občanů. Když jsem kdysi před více deseti lety vkročila na půdu kontinentu zvaného Severní Amerika, nevěděla jsem, jak moc mi změní život a otřese mými názory.

Někteří lidé USA milují, jiní nenávidí a další mají dost zkreslené představy. Ač se nedá generalizovat o všem, jsou věci, které jsou v USA běžné pro většinu lidí.

Když se cizinec srovná s prvním šokem = jídlo, všude autem, pak se už dá postupně prokousávat tím obřím dortem zvaným USA. Má mnoho vrstev, mnoho barev a občas může chutnat dost uměle. Ne každý je spokojen s chutí.

Na téma USA bylo již napsáno mnoho blogů, některé se diametrálně liší, jiné se shodují. Aha, další uvědomělá blogerka z jůesej, říkáte si, ale snad to nebude tak strašné :)

ZDE vám postupně nabídnu svůj vlastní pohled, pohled někoho, kdo je již mimo rodnou hroudou nějakou dobu, ale neodešel během komunismu, čili netrpí přílišným poklonkováním nové vlasti. Není totiž emigrant jako emigrant, vše není černé nebo bílé, a to platí zvlášť v USA.

 

V těchto dnech si USA zvolí nového presidenta a bojuje se Sandy, nevinně pojmenovanou bouří, která přináší velké změny.

Budu se těšit na vaše komentáře.

 

Přeji vám hezký den a těším se brzy na viděnou.

Silvie Watson

Silvie Watson

Silvie Watson

Kniha přání a stížností, o tom co mne baví a nebaví, co se mi líbí a nelíbí. Pohled na Evropu či USA.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora