Cafe Prague - kousek Česka v Chicagu

pátek 16. listopad 2012 11:12

Někteří z vás možná viděli tuto restauraci v jednom z dílů Ano, šéfe! Nedávno jsem měla možnost ji navštívit a posoudit, jak moc se změnilo-nezměnilo. Restaurace se nachází spíš v polském (východoevropském) ostrůvku, v relativně hezké čtvrti. Narozdíl od starších českých restaurací v Chicagu (Klas, Czech Plaza Restaurant) působí moderně.

Od dob natáčení Ano, šéfe! se přece jen něco změnilo. Interiér je trošku jiný. Jídelníček je trošku jiný.

Hned po příchodu na vás dýchne duch domoviny. Už třeba jen v tom, že se posadíte ke stolu, kam chcete. V americké restauraci vás usadí hosteska, v české si sedáte sami. Tak tomu je i v Cafe Prague. Na stolech najdete ubrusy, opět něco, co je běžné pro českou restauraci, neovyklé pro restauraci běžnou americkou. Interiér působí jako restaurace.

 

Několik polských i českých servírek hezky oblečeno i upraveno obsluhuje české, polské a jiné hosty. Servírky v českém duchu nás nechaly v klidu jíst, neptaly se dvacetkrát, jak nám chutná, což oceňuji též, v některých restauracích je starostlivost zaměstnanců až přehnaná, mělo by platit všeho s mírou. Jídelníček je jednoduchý, není přeplácaný, zřejmě si vzali k srdci, co pan Pohlreich kázal. Zmizely nečeské předkrmy typu Bruschetta a nahradil je předkrm jediný. Ceny jsou velmi rozumné. Cena českého piva není vůbec přehnaná na zdejší poměry.

Jídelníček nabízí svíčkovou, smažený sýr, telecí líčka, řízky, slepici na paprice plus další česká jídla a dokonce i český burger, no budiž, rozhodně i neČech doprovázející své přátele nebo partnery něco může najít. Jídlo, které jsme si objednali, bylo velmi dobré, chutnalo čerstvě, nezklamalo.  A nebyla tam zeleninová obloha (k mé radosti).  Nebyla to žádná kulinární exploze, ale kus domova. A to přesně by měla česká restaurace mimo Česka splňovat. Neurazí, potěší, ceny jsou příznivé a myslím, že pro někoho, komu se zasteskne po bramboráku nebo svíčkové, je takové místo ideální. Pro někoho, kdo má rád českou kuchyni a chce si posedět u sklenky dobrého piva-vína, je toto místo dobrá volba též. 

Etnické restaurace typu česká, ruská, německá to většinou nemívají lehké,  i když jsou ve velkých městech, bez podpory exPatů si vedou špatně. V Chicagu je stále dost Čechů i Poláků a jiných národností, které můžou tuto restauraci udržet a doufám, že to tak bude.

Silvie Watson

Silvie Watson

Silvie Watson

Kniha přání a stížností, o tom co mne baví a nebaví, co se mi líbí a nelíbí. Pohled na Evropu či USA.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora