Ohlédnutí se za rokem 2012 - mediální střípky, střepy a bubliny

čtvrtek 24. leden 2013 11:01

Oslavy nového roku máme za námi a nyní většina Čechů žije presidentskými volbami. Koho volit, koho nevolit a koho pohanit a koho pochválit? Když dovolíte, volím  volby nekomentovat, místo toho se podíváme na zoubek roku minulému, pár událostí, na které si možná vzpomenete (nebo taky ne).

ROK 2012

LEDEN  

Itálie - Loď Costa Concordia se potopila poté, co narazila na kamenitou mělčinu. Další zprávy o této události se zdají téměř neskutečné. Kapitán dodnes viní i ostatní. On přece né, on jen muzikant.

Česko - média již 1. ledna rozebírají rozvod Jiřího X. Doležala a jeho brzy ex manželka oznamuje všem, že Jiří smrdí a hulí. Asi si nevšimla, když si ho brala...no, aspoň rozvodem netrpěly děti, narozdíl od páru dalšího

USA-UK : rozchod oznamuje i Heidi Klum a Seal po sedmi letech manželství.

 

ÚNOR

USA - Zemřela americká zpěvačka Whitney Houston. Její život se postupně měnil k horšímu, stejně tak kariéra. Bohužel již neuvidíme další hvězdný comeback této talentované dámy.

UK - Královna Elizabeth II. slaví 60. výročí vlády. Neuvěřitelných 60 let stále velmi aktivní dámy a královny.

ČR - Konal se ples v opeře - napodobenina toho slavného vídeňského a Balík z Kocourkova s chotí se nezapřel.

 

BŘEZEN

za kamna vlezem, vlezli jsme a přečetli si tam, že Vlaďka Erbová, Tomáš "Blikanec" Řepka si pořídili malého Markuse. O jménech celebritek, hvězdiček neslavně proslavených a slavných se někdy vyjádřím v článku samostatném. Toť zprávy veselé.

Francie - smutné zprávy - byly zabity tři děti a rabín na židovské škole v Toulouse. Rasistický a náboženský motiv měl Mohamed Meran.

 DUBEN

Ve Francii vyhrává  Hollande coby kandidát na presidenta.

Kanada - transexuální kandidát-ka na Miss Canada Jenny Talackova s českými kořeny upoutala pozornost médií.

Oznámení o novém filmu - Troškovině "Babovřesky" a tím začíná mediální kampaň na tento film.

 KVĚTEN

Mediální masáž na Babovřesky pokračuje x články.

USA - Mark Zuckerberg se oženil a změnil si status na FB a bývalá supermodelka Linda Evangelista zahajuje boj o "výživné" pro syna, které vypadalo spíš jako alimenty pro ni. Stará dobrá metoda nebo náhoda? Tak i tak, dostává, co chce.

ČERVEN

Česko Slovensko - Slávik hrál v gay pornu. Toto oznámení proběhlo všude možně. Ne, to ne. Ale ano. Když už nešlo nic jiného, dotyčný se přiznal. Ale není gay!

V Egyptě se volilo. Vyhrála nedemokracie muslimských bratrů a bývalý president Mubarak se dočkal vězení. Řecko si pořídilo novou vládu. Ne že by to něco změnilo...

ČERVENEC

London nebo Londýn a Olympijské hry. Český tým nakráčel v holínkách a s deštníkem a byl připraven!

USA - masová střelba,  nový film Batman a 12 lidí mrtvých, 58 zraněných. Do kina se zbraní na obranu, kdyby se něco podobného znovu stalo? Dle některých ano.

SRPEN

Sýrie a nelidské chování lidí v občanské válce, která propukla.

 Rusko a Pussy Riot je souzena za mnoho zločinů, Rusko opět dokazuje, že demokratické či svobodné není a nebude.

(P) Ornella bude Mutti! aneb  Štiková Ornella a její aféra s Koktou baví celý národ.

Matinka Ornelly není ani první, ani poslední matka, která se snaží, aby se dcera dobře vdala-uchytila.

dPx.jpg

Španělsko - neznámá freska v nevýznamném kostele se stává světoznámou, poté co ji jistá důchodkyně restaurovala do takové podoby, že lidí víc věří na Darwinovu teorii. Na internetu se objevují všemožné i nemožné fotomontáže Ježíše. Paní Jimenez tak nechtěně proslavila nejen její kostel, ale dokázala prodloužit i život x lidem, pohled na její restaurovanou fresku doteď vyvolává výbuchy smíchu i nyní.

jesus.png 

 madonajezis.jpg

munch.jpg

 

 

ZÁŘÍ

Americká ambasáda, Lybie a tragické střílení.

Otrava metanolem v Česku -   do prosince zabila 38 lidí.

Do médií se tlačí Smetana, ne Smetanová, neteř Kačenky Biomasy. Tak úspěšná v zahraničí, ale nakonec dělá kariéru na Nově. Inu, lepší český vrabec na Nově, než neznámý holub ve Francii. Ale pozor, Smetana, bez ová! Dle vzoru Jacques a MacDonagh.

ŘÍJEN

 Češi nesmějí prodávat pomazánkové máslo. Tedy pod názvem Máslo.

pomazankove.jpg

Navíc marmeláda nesmí nosit jméno marmeláda. Jsou tedy odsouzeni k tomu, aby užívali pojem rosol či džem. Pro některé Čechy to znamená konec světa. Ten má ale být až v prosinci.

 

Umírá Sylvia Kristel aka Emmanuelle.

Lidovky - jakási ženská z USA začíná psát blog sem na lidovky. Zase další, co vše ví a zná a do všeho musí kecat a o všem musí psát. Tsk, tsk, tsk

LISTOPAD

 Listopadová revoluce na Idnes. Od 1. listopadu nelze diskutovat pod přezdívkou, ale musí se uvádět reálné jméno. Někdy o tomto více.

Česko - Gott nedostal Slavíka. Dostal ho jakýsi Klus! Kdepak ty ptáčku hnízdo máš? A co se to proGottboha děje?

 

V USA se volí president. Vyhrává Obama. Ne o vlásek, jak se snaží Mitt (the Twit) Romney namluvit lidem.

 Herec Larry Hagman, kterého čeští diváci znají hlavně coby postavu J.R. v Dallasu, umírá po dlouhém boji s nemocí.

PROSINEC

 USA - smutné střílení smutné postavy, v americkém státě Connecticut došlo k zavraždění mnoha nevinných na základní škole. Celá událost vyvolává řadu otázek o zbraních a amerických občanech či americkém zdravotnictví a vůbec jejich způsobu života.

 

UK - královská rodina je nucena jít s pravdou ven a oznámit, že vévodkyně z Cambridge čeká děťátko. Na tuto zprávu mnozí čekali již mnoho měsíců.

A bude konec světa?

 mayka.jpg

 

 

Kolo štěstěny se točí dál a stejně tak naše země.

Všem přeji krásný nový rok - dodatečně a hodně pohody i zdraví, na setkání na blogu i jiných virtuálních stanovištích se těší vaše

Silvie :)

 

 

Zdroje fotografií: theamericanjesus.net, OLOL a neznámí Mistři

Silvie Watson

Silvie Watson

Silvie Watson

Kniha přání a stížností, o tom co mne baví a nebaví, co se mi líbí a nelíbí. Pohled na Evropu či USA.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora