Je nutné zakázat sexuální výchovu, osvětu a potraty!

úterý 29. leden 2013 11:16

Je nutné zavřít kliniky, které potraty dělají. V tomto státě funguje už jenom jedna státní klinika, která potraty dělá. Zákon nařizuje všem těhotným, které potrat chtějí, aby se podívaly na obrázek jejich dítěte na ultrazvuku. Snad to změní názor mnohých, doufají ti, kteří podobné zákony protlačují. Ale nestačí jim  to, chtějí zcela potraty zakázat.

Tento stát, který je  chudý, nevzdělaný, je jeden z těch, kde potrat témeř není umožněn. Mají tam také pocit, že když už selhali v zákonech rasových, aspoň budou první v zákonech okolo lidských práv, konkrétně práv nenarozených. Ženy tak nebudou chodit na potraty a bude vše skvělé.

Tento stát má nejvyšší počet porodů náctiletých a  nejvyšší počet těhotných náctiletých. 12 nebo 13letá těhotná nikoho nešokuje. Ve školách až do roku 2012 nebyla podporována sexuální výchova, byla protlačována sexuální abstinence, kde je učeno, že jediná ochrana před otěhotněním či nemocemi je abstinence. Nyní je povolen program Abstinence Plus, což je 6týdenní vzdělávací program, který informuje o nebezpečí nechráněného pohlavního styku. Ze 152 školních distriktů se pro Abstinence Plus rozhodlo 71. Malý krůček, ale přece krůček.

Tento stát má také nejvyšší počet mortality kojenců, sexuálně přenosné choroby jako kapavka nebo chlamydia jsou v hojném počtu mezi mladistvými a mladými. Asi si někdo řekne, že tam by byla osvěta o antikoncepci potřeba jako sůl, ale opak je pravdou. Guvernér onoho státu dokonce vinil mladé lidi, že nemají zájem o antikoncepci. Pravda je jinde. Měli by zájem, kdyby věděli. Vzdělání je v tomto nutné, rodina velmi často selhává, škola též.

A kdo otěhotní nechtěně? Bude mít možnost volby dítě nemít? Poslední klinika, která provádí potraty a která je v hlavním městě, bude asi zavřena. Ženám bude téměř znemožněno jít na potrat, protože ne každá si může dovolit cestovat do jiného státu a nechat si těhotenství přerušit. Stojí to čas a peníze.  Většina nechtěně těhotných pochází z nejchudších poměrů. Děti, které mají děti, nejsou výjimkou.Něco by se mělo změnit, jenže zákaz asi není řešení, něco by se opravdu změnit mělo, protože náctileté, které otěhotní, často nedokončí střední školu, otec jejich dítěte není přítomen a vychovají další generaci nevzdělaných, školou i o sexu. Začarovaný koloběh, neprovdaná matka, nedokončené vzdělání, nepřítomný otec v rodině, jehož řešení je osvěta a to hlasitá osvěta. Když rodina selže, škola by měla zakročit. Jenže škola je většinou státní a tam rozhoduje stát, stát, který až do minulého roku nepodporoval osvětu o antikoncepci. Navíc celá tahle věc stojí stát pěkné peníze, podle studie vydané The Women's Fund v roce 2010 stály těhotné náctileté stát asi 155 milionů dolarů každý rok. Jeden z nákladů je stará známá písnička - sociální podpora pro svobodnou matku a  též zdravotní pojištění státní, opět forma sociální podpory, nemluvě o státní pomoci, která dává jídlo a umělé mléko náctiletým těhotných, o kojení zájem není, stát zaplatí vše. A zaplatí i předčasně narozené děti, které se rodí více náctiletým. V celkovém pohledu draze stát zaplatí i za to, že příliš mnoho náctiletých nedokončí školu a pak jsou nezaměstnaní, na podpoře nebo v práci, která je minimálně placena a opět je třeba pomoc státu.

O kterém státě že píšu? Asi nějaká rozvojová země? Počet úmrtí kojenců by seděl. Neochota o sexuální výchovu a pánbíčkařství.. Jenže ne, píšu o USA. Stát Mississippi v USA. Jeden z nejchudších, nejnevzdělanějších a zaostalých států v USA. Též rasistických, rasové otázky tam zamrzly okolo dob plantážníků a stejně tak ochota o pokrok.

Rok 2013, 40 let výročí soudního jednání Roe versus Wade, kde bylo rozhodnuto o tom, že žena má právo na interrupci.

Mississippi má nejnižší počet potratů a nejvyšší počet náctiletých těhotných. Jsou na nejnižší úrovni, co se týče vzdělání, testy ze základních škol a celkově dosažené vzdělání kulhá za ostatními státy v USA.

 

Počet těhotných náctiletých v USA se liší stát od státu, Mississippi vede, na jihu je náctiletých těhotných více, na severu méně,  a celkově USA zaostává za ostatními západními zeměmi (co se týče náctiletých těhotných). Hezká ukázka, kam vede nevědomost a zákazy, že?

 

* V roce 2010 měl Mississippi počet těhotných náctiletých ve věku 15 - 19 (mladší nejsou započítány) 55 na 1000 dívek. Tj. víc než 60 procent nad průměr v USA celkově. Stát New Hampshire (severní stát) měl počet nejmenší": 15,7. Zdroj CDC.

Na každých 1000 narozených dětí zemře 9,4 ve státě Mississippi, což je podobné jako třeba Botswana (10) nebo Sri Lanka (9,5). Jenže Mississippi je v USA!

 

Silvie Watson

Silvie Watson

Silvie Watson

Kniha přání a stížností, o tom co mne baví a nebaví, co se mi líbí a nelíbí. Pohled na Evropu či USA.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora