Vykašlete se na Afroameričany!

úterý 15. říjen 2013 10:12

Aneb o recenzi nového románu paní Ivy Pekárkové. Nový román Levhartice mám objednaný, ještě jsem ho tedy nečetla, ale vím, že v něm jsou různé postavy, černoši, běloši. Ví to i paní, která napsala recenzi na idnes? Asi ano, předpokládám, že to četla, napsala recenzi, kde hází slovy černoch, černošský a Afrika, ale na konci recenzi najednou dostala politicky korektní hysterický záchvat a ukončila vše Afroameričanem. Proč?

idessex.PNG

 

 

Politicky korektní termín Afroameričan není zaměnitelný se slovem černoch. Afroameričan = tak si říkají někteří američtí černoši, kterým se nelíbí slovo černoch. Na slově černoch není nic hanlivého a jsou američtí černoši, kteří odmítají nálepku Afroameričan. Ostatně s Afrikou již mají pramálo společného, jsou především Američané a kdyby se multikultipravdoláskaři a ostatní politicky korektní lidičkové zamysleli, zjistili by, že Afričan není automaticky černý, Afričan může být klidně běloch, běloši tam žijí již celá staletí a jsou Afričané stejně jako černoši. Afroameričan rozhodně není černoch, který se narodil v Británii nebo který tam přišel z Afriky. Neříká se ani Britoafričan, buď jsou prostě Britové nebo černoši. Vůbec celá Velká Británie má trošku zdravější pohled na rasové soužití v porovnání s USA.

Proč se paní Kubíčková rozhodla celou recenzi ukončit slovem Afroameričan? Buď má pocit, že černoch z Afriky je to samé co  černoch z USA nebo měla špatné svědomí, že předtím napsala tolikrát slovo černoch? Tak i tak, nechte toho. Vykašlete se na Afroameričany. Na slově černoch opravdu není nic urážlivého. Urážlivé je psát o černochovi z Afriky jako o Afroameričanovi. Ony skupiny nejsou totožné a dokonce se nemají ani nijak zvlášt v lásce. Ale o tom někdy jindy...

 

 

P.S. Škvár o šedi neukázal, že sex táhne, ženy o něm čtou již dávno, jenže některé mají vytříbenější vkus a první knížka o sexu nebyla zrovna o šedivé myšce a šedivém sadistovi. Knížky cynické Ivy Pekárkové si kdykoliv ráda přečtu. Ať už jsou o sexu nebo ne. Je to výborná spisovatelka, jen je škoda, že nemá marketing E. L. James.

Silvie Watson

Silvie Watson

Silvie Watson

Kniha přání a stížností, o tom co mne baví a nebaví, co se mi líbí a nelíbí. Pohled na Evropu či USA.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora