Svobodná matka a hrochulky aneb svět se zbláznil

středa 12. březen 2014 10:17

Nebo blázním já a časem se zblázním. Eufemismy a politická korektnost dosahují obludnějších a divnějších rozměrů, nic proti eufemismu, když nechci říct, že dědu klepla pepka, můžu říct, že skonal, ale říkat sudu baculka odmítám.

Svobodné matky, Single moms

Dřív to byly ženy, které za svobodna měly děti a vychovávaly děti samy. Neprovdané ženy, které se staly matkami. Tudíž svobodná matka. Každý věděl, oč jde. Dneska v USA se tak označují i ženy žijící s přítelem (který není otec toho za svobodna pořízeného dítěte), ženy rozvedené, ženy ovdovělé, snad aby to vyvolalo emoce či co typu ubohá samoživitelka?

 

Do toho se přidali pánové, kteří si říkají Single Dad. Jistě, člověk by si představil nebohého tatínka, který je sám na dítě, matka dítěte mu zemřela, odešla od něj, utekla s milencem pryč a on je prostě na všechno sám. Pché. Ne, většinou je svobodný otec jenom chlápek, který si pořídil dítě kdesi v letu světu a o dítě se stará matka dítěte (bývalá partnerka) a on s ní nežije. Nebo žije s matkou svého dítěte, ale poletuje kolem žen jiných a je samozřejmě svobodný otec.

 

Nemoc

Dneska je skoro všechno nemoc. Jsem nemocná, tak se přežírám, jsem nemocná, tak podvádím, jsem nemocná, beru drogy. Když se to onálepkuje nemoc, tak to není moje vina. Jsem nemocná.

Móda, plus size, baculky, křivky

Kalhoty s vysokým pasem. To dřív to byly kalhoty, které přesahovaly pas, tj. váš přirozený pas, pár centimetrů nad pas. Dneska jsou to kalhoty, které sahají do vašeho přirozeného pasu, protože přirozený pas je vysoko. Co není nízko, bokovka, to je vysoký pas. Na přirozenost se nějak zapomnělo. Kamsi se ztratila. Doslova a do písmene.

Ovšem soudnost se ztratila nejen u kalhot.

V USA si některé tlusté ženy začaly eufemisticky říkat Thick. Slovo thick znamená hustý nebo taky ehm, nechápavý, hloupý atd., jo, myslím, že jsou směšné, když si říkají thick. Nemám se ale smát. Thick má ale být něžné označení pro obezitu, korpulenci, odpornou nadváhu. Thick nebo boubelka, eufemisticky si nepřiznají problém.

Ženy modelky, které mají velikost EU 38 nebo 40 jsou klidně označovány coby modelky plus size. Kdo není nula nebo italská 34, je plus. Tlustá dle smečky fašionistů. Velikost 38 jsem nosila již coby pubertální maturantka a všichni mi říkali, že jsem moc hubená...jo, časy se mění :)

V módním průmyslu vědí o tom, že hodně lidem se nelíbí kostlivci, kteří předvádějí oblečení, a tak  občas onen průmysl dělá  ústupky tím stylem, že předvede špekaté a sádelnaté modelky většinou jablkovitého typu a když se to lidem nelíbí, má radost, vidíte, my jsme se snažili dát jiné typy a ono se to lidem nelíbí. Zpět k prknům z Dachau tedy. Kde jsou ale normální ženské? Vrátí se někdy trend padesátých let, když ženy vypadaly jako ženy a též byly modelky, jen z nich nebyl ten dojem, že by se měly najíst a netrčely z nich kosti?


Baculka

Baculka, boubelka. Dřív to byla ženská, která měla pár kilo nadváhu. Zdůrazňuji pár. Krev a mlíko, trošku oplácaná. Dneska jsou to obézní, korpulentní ženské, kterým se říká baculka, přitom jsou spíš hrochulky.

Křivky. To slovo bulvár miluje. Ženám, které porodily, se vracejí křivky. Jenže křivky buď byly a nezmizí těhotenstvím či nadváhou nebo nebyly a nebudou. Křivky dřív znamenaly křivky. Jablko nebo přesýpací hodiny, ne rovná jako prkno nebo bečka piva. V USA se také slovem curvy, s křivkami, označují tlusté a neforemné ženské. Jenže jablko je jablko je jablko. A hruška z něj nebude. Natož přesýpací hodiny.

Tohle je křivka (nemyslím toho chlápka v turbanu)

angelique2042020pdvd010.jpg

 

Tohle není křivka

 

article-2511403-199150F000000578-70_306x676.jpg

 

HOWGH

 

Foto: Curvy Girl Inc. z Daily Mail

Angelique DVD Image Shack

 

Silvie Watson

Silvie Watson

Silvie Watson

Kniha přání a stížností, o tom co mne baví a nebaví, co se mi líbí a nelíbí. Pohled na Evropu či USA.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora