Párková pakárna aneb jak se Britové opět ohýbají před muslimy

čtvrtek 15. leden 2015 07:21

Paní Mullerová, tak nám zabili prasátka... Jelikož chceme, aby naše knihy byly přátelštější vůči židům a muslimům, vydáváme zákaz zmiňování a kreslení prasat, slaniny, či párků, klobás v literatuře pro děti a dospívající.

Knihy ve školách nebudou mít povoleny jakoukoliv zmínku o vepřovém, aby nebyli uraženi muslimové nebo židé. V přímém kontrastu s událostmi v Paříži se objevilo na BBC toto prohlášení Oxford University Press.

 

Hmm. Takže muslimy by mohlo urazit, že v učebnici je zmíněno, že Británie pěstuje prasata? Jak se poperou s fakty, jako je tento? Ǔmyslně nezmiňuji židy, protože židé nejsou muslimové. Žida by nikdy neurazila zmínka o praseti, vepřovém či klobáse. Nebo jitrnici nebo jelitu. Nebo párku. Prostě nejedí vepřové, dodržují li košer pravidla, ale neurážejí se. Stejně tak by nešli vystřílet redakci novin, kde někdo nakreslil Davida nebo Solomona a dělal si z nich legraci. Nebo jakýkoliv židovský symbol. Naopak, židé mají rádi humor a sami mají hodně vtipů, které často ukazují sebemrskání se. Ale rozhodně mají smysl pro humor.

 

Je jasné, že židé byli zmíněni jenom na zmírnění faktu, že jde o další ústupek na úkor muslimů a že jde zase jenom o prachy, že princip nikoho nezajímá. Další ukázka politické korektnosti, další ukázka toho, jak si západní civilizace kope vlastní hrob

 

Oxford University Press je největší univerzitní vydavatelství na světě a po Cambridge University Press je druhé nejstarší vydavatelství na světě. Vydávají Bible, učebnice, náboženské nebo hudební texty atd. Obchodují s rozvojovými zeměmi. A hádejte, kdo bydlí v rozvojových zemích? Hodně muslimů, možná? Tak jako tak, tento zákaz zmiňování vepřového je naprosto nesmyslný a naprosto odporný, další ukázka toho, jak se Britové (a nejen oni) nechají znásilňovat islámem. Ježíši, hlavně abysme neurazili Mohameda a jeho stoupence, co?

 

Zdroj:http://www.independent.co.uk/arts-entertainment/books/news/authors-of-school-books-advised-not-to-write-about-pork-9976620.html

 

Silvie Watson

Silvie Watson

Silvie Watson

Kniha přání a stížností, o tom co mne baví a nebaví, co se mi líbí a nelíbí. Pohled na Evropu či USA.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora